-500x500.jpg)
New
-80%
KSB-1000181
from
Save
-80%
₹21,830
₹109,150
- Stock: In Stock
- Brand: Krown
- Size: KSB-1000181
Sold: 0
Views: 0
| Technical Specifications | |
| Configuration | One Way |
| Dimensions | W538 × H710 × D700 mm |
| Frequency Response | 36-200Hz |
| Input Connectors | Terminal Strip + Speakon |
| Low Freq. Speaker | 1 x 457.2 mm (18”) with Ø127 mm (5”) Inside/Outside Wound Voice Coil |
| Max. Rated SPL | 129dB |
| Nominal Impedance | 8Ω |
| Port | Free Flow Flared |
| Power Rating | 1000W RMS/2000W Programme |
| SPL at (1W/1m) | 99dB |
| Weight | 55.20kg |